Altair® EEvision

Modern otomotiv, havacılık ve endüstriyel elektrik sistemlerindeki elektronik sistem karmaşıklığı giderek artıyor. Altair® EEvision, kritik bölgeleri dinamik olarak izole edip görselleştirerek elektrik sistemi karmaşıklığını ortadan kaldırır. Sistem tarafından oluşturulmuş ekranlar, geliştirme ekiplerinin, üretim ekiplerinin ve servis operasyonlarının karmaşık elektrik sistemlerindeki gerçek zamanlı kritik bilgileri hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olmak için sistem bağlantısı, kablo demetleri ve bileşen özellikleri için güncel şemaları gösterir.  

Orijinal ECAD verileri, tescilli veriler veya diğer standart formatlar kullanılarak oluşturulan dijital ikiz model sistemleri, akıllı sistem görselleştirme ve otomatik belge oluşturma sağlar. Kullanıcılar, elektrik sistemi işlevlerini ve bileşen etkisini gösteren canlı aramalarla kesin bilgileri çıkarabilir ve anlaşılması kolay bir formatta görüntüleyebilir veya dijital ikiz modelle bağlantılı belirli bileşen özelliklerine inebilir.

Altair EEvision uygulama alanları

Neden EEvision ?

Dijital ikizlerle akıllı servis

Altair EEvision, dijital ikiz verilerini kullanarak dünya çapında üretim tesislerinde ve bayiliklerde klavuzlu otomatik tanılama ile verimliliği, geliştirme hızını, hata ayıklamayı ve servis operasyonlarını geliştirir.

Kritik elektrik bilgilerini hızla görselleştirin

Statik şemaların ve çizimlerin ötesine geçin - EEvision, kullanıcıların elektrik sorunlarını görselleştirebilmesi ve çözebilmesi için dijital ikizlerden tüm elektrik yapılarına, kablo bağlantısına, sistem işlevlerine ve bileşen özelliklerine gerçek zamanlı erişim sağlar.

Geliştirmeyi hızlandırın ve kaliteyi artırın

Altair EEvision, kullanıcıların dinamik bir görüntüleme ortamında elektrik sistemlerinde hata ayıklamasına yardımcı olur ve dikkat dağıtıcı bileşenleri gizlerken sinyal yollarını kolayca tanımlamalarına ve saniyeler içinde eksiksiz dokümantasyon kitapları oluşturmalarına olanak tanır.

Altair EEvision arayüz

Temel Özellikler

Ürün geliştirme karmaşıklığını en aza indirin
Belirli görünümleri çevirin ve bunları ara bağlantı ve nedensel etkiler açısından kolayca inceleyin. Tasarım ve hata ayıklama döngüleri sırasında daha kısa teşhis için bir sonraki hata ayıklama görünümüne bağlantı verin.

Bakım ve servis sürelerini hızlandırın
Belirli dijital ikiz model varyantlarına dayalı olarak sorunlu alan şemalarını hızlı bir şekilde oluşturun: araç VIN'leri, arıza teşhis kodları vb. ve üretim ve servis sürelerini azaltın.

Model tabanlı dokümantasyon oluşturma
Altair EEvision, dijital ikizlerden saniyeler içinde otomatik olarak eksiksiz PDF/HTML veri kitapları oluşturarak maliyet yüklerini azaltır.

Verimlilik için düzenleyin
Akıllı servis işlemleri ve otomatik belge üretimi için veri modelinde bilgi depolamak üzere bileşenleri işlevler, kablo demeti modülleri, sinyal modülleri veya diğer modül türleri halinde gruplayın.

Ürün yaşam döngüsü değişikliklerini takip edin
Değişiklikler için farklı EEvision veri modellerini (EDB modelleri) karşılaştırın. Yaşam döngüsü yönetimi süreçlerini otomatikleştirerek zaman içindeki ürün güncellemelerini veya revizyonlarını hızlı bir şekilde anlayın, onaylayın ve belgeleyin.

Açık ve Özelleştirilebilir.
Her ortam için erişilebilir olan EEvisions'ın esnek veri içe aktarma özelliği ECAD sistemleri, tescilli veri dosyası formatları, MBSE verileri veya KBL, XLS, CSV dosyaları ve özel dijital ikiz modelleri için API'ler ile çalışır.